Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Toruniu

Dzień dobry
W załączeniu przesyłam prezentację dotyczącą zmian w TAX FREE od 2021 roku,
z gorącą prośbą o rozpowszechnienie wśród zrzeszonych członków.
Prezentacja_TAX_FREE_final_28.04.2021
z wyrazami szacunku
Jolanta Peche
Wicedyrektor Główna Księgowa
Kujawsko – Pomorskiej Izby Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy
85-098 Bydgoszcz, ul. Piotrowskiego 11
tel. 52 322-60-01, fax. 52 321-37-65
www.izbarzem.pl, e-mail: jolanta.peche@izbarzem.pl


Szanowni Państwo,

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy przekazuje na prośbę Związku Rzemiosła Polskiego ważne informacje dot. nowych warunków prowadzenia wymiany handlowej z firmami z Wielkiej Brytanii po Brexicie. Zachęcamy Państwa do opublikowania podobnej informacji na Państwa stronie internetowej i przekazanie informacji do zrzeszonych w Państwa Cechu.

Informujemy, że w dniu 31 grudnia 2020 roku skończył się okres przejściowy, a Wielka Brytania opuściła jednolity rynek i unię celną UE. W przypadku firm prowadzących wymianę handlową z Wielką Brytanią, od 1 stycznia 2021 roku obowiązują nowe zasady.

Poniżej przesyłamy linki do stron internetowych zawierających przydatne informacje, które pomogą Państwu przygotować się na nadchodzące zmiany.

zachęcamy także do śledzenia profilu British Embassy Warsaw i Department for International Trade na social media, oraz do zapoznawania się na bieżąco z najnowszymi informacjami publikowanymi na stronie gov.uk/eubusiness.

Kampania informacyjna Keep Business Moving – informacje ogólne :

https://www.gov.uk/eubusiness– tu dowiedzą się Państwo, co trzeba wiedzieć, jeżeli chodzi o import, eksport, podatki, cła, świadczenie usług, pracę i dane osobowe.

https://www.gov.uk/transition– prosimy o skorzystanie z brexitowego narzędzia w celu uzyskania spersonalizowanej listy niezbędnych działań.

https://www.gov.uk/guidance/trader-support-service– jeżeli przewożą Państwo towary pomiędzy Wielką Brytanią i Irlandią Północną, ten Pomocnik Handlowca przeprowadzi Państwa przez wszelkie zmiany związane z realizacją protokołu w sprawie Irlandii Północnej. Funkcjonowanie granicy

https://www.gov.uk/government/publications/the-border-operating-model– informacje na temat funkcjonowania granicy z Unią Europejską po okresie przejściowym.

Przewodnik importowo-eksportowy – działania związane z importem i eksportem towarów pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską od 1 stycznia 2021 roku krok po kroku.

Przewodnik przewoźnika drogowego – informacje dla firm transportowych i kierowców komercyjnych przewożących towary pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską.

https://www.gov.uk/guidance/transporting-goods-...-for-hauliers.pl(polska wersja językowa) Strona internetowa rządu polskiego

brexit.gov.pl – tu znajdą Państwo specjalny przewodnik dla przedsiębiorców pod tytułem „Zasady współpracy z Wielką Brytanią od 1 stycznia 2021 roku”. Jak uzyskać brytyjski numer EORI

https://www.gov.uk/starting-to-import https://www.gov.uk/eori Ustalenie warunków handlu dla Państwa firmy

https://iccwbo.org/resources-for-business/incoterms-rules/incoterms-2020/ Siedziba w Wielkiej Brytanii (do celów podatkowych)

https://www.gov.uk/guidance/check-if-youre-established-in-the-uk-or-eu-for-customs https://www.gov.uk/government/publications/ vat-notice-7001-should-i-be-registered-for-vat/vat-notice-7001-should-i-be-registered-for-vat Jak może Państwu pomóc pośrednik celny lub agent

https://www.youtube.com/watch?v=5CUijcMAiqM Zagadnienia szczegółowe

ŻYWNOŚĆ I ROLNICTWO Jeśli na powyższych stronach nie znaleźli Państwo odpowiedzi na swoje pytania, mogą je Państwo kierować na email: Poland.KeepBusinessMoving@fco.gov.uk Będzie on monitorowany od 28 grudnia. Z poważaniem,
Izabela Goślińska
Starszy Specjalista ds.promocji i przedsiębiorczości
Kujawsko-Pomorskiej Izby
Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy
85-098 Bydgoszcz, ul. Piotrowskiego 11,
tel. 52 349-35-06, fax. 52 322-14-23
www.izbarzem.pl, e-mail: izabela.goslinska@izbarzem.pl